O Blogu

I Słowo stało się Książką. Pierwszą, potem drugą i kolejną. A potem dołączyły jeszcze audiobooki i na dobre rozgościły się między kuchnią, a salonem, między pracą, a łóżkiem. Książki są drogą.  Nic już nie jest tym, czym było.

beznazwy

Słowo o Blogu.

Czytam. Przeważnie kilka książek na raz, dlatego idzie to dość powoli. Nie pamiętam już, kiedy świadomie usiadłam z książką na kolanach na dłuższy czas niż kwadrans, czy dwa. Czytam z doskoku. Przy obiedzie, przed snem, w toalecie (a jak:-)). Często słucham. W drodze do pracy i z pracy, przy gotowaniu i prasowaniu i podlewaniu i plewieniu i przy wszystkich tych nudnych domowych czynnościach, które nie chcą się same wykonać. Odkąd odkryłam audiobooki, nagle te czynności nabrały sensu. Słuchawki do uszu, smartfon do kieszeni, odkurzacz do ręki. Można pracować. Książki za to mam porozkładane po całym domu. Żeby nie szukać. Żeby były zawsze pod ręką.

Czytam, chłonę, wchłaniam. To, co zostaje w duszy, przekazuję dalej. Może warto, może nie… czas pokaże. Albo Wy. Mam ciągłe uczucie niedosytu. Jeszcze tylu rzeczy nie wiem, tylu rzeczy nie doświadczyłam, tylu książek nie przeczytałam. A ten świat ciągle biegnie do przodu, ciągle stwarza nowe rzeczy, generuje nowe potrzeby, wydaje nowe książki. Permanentna drżączka, zadyszka i pogoń. Stąd WiatremCzytane. Moja przystań wzięta z wiatru. Moja przestrzeń pełna zamyśleń. Mój wiatr, który głowę przewiewa, ale dobrze wie, w jakim kierunku wieje.

To tu.

Zapraszam.

Odpocznij.

Katarzyna

5 komentarze na “O Blogu

  1. …inspirująca strona pełna energii, fachowej oceny i zachęty do sięgnięcia na półkę…
    emanuje z niej ciepło poparte trafnym komentarzem… to miłe, że komuś się jeszcze chce a przy okazji potrafi i czerpie z tego radość.. trzymam kciuki, obiecuję zaglądać, obiecuję wstąpić do księgarni…trzymam kciuki Kasiu… i do zobaczenia…niebawem ( a najlepiej 06.03.)… pozdrawiam

  2. Zachęcający…ale tak bardzo bardzo. Świetnie pisany, trafne spostrzeżenia…Pani Kasiu gratuluję i pozdrawiam… będę zaglądać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *